Діагностична (контрольна) робота №4.
Романтика пригод і фантастики. Письмове есе «Романтика моїх пригод» або «Чому навчили мене герої творів В.Аренєва та Неди Неждани»
Мета уроку:навчити учнів самостійно добирати і систематизувати матеріал відповідно до теми та основної думки висловлення,будувати логічно правильне і композиційно завершене висловлення;формувати вміння й навички вільного використання засобів мови в будь-яких життєвих ситуація;розвивати критичне мислення;збагачувати словниковий запас школярів;розвивати творчі здібності;сприяти осмисленню значення читання дитячої літератури як можливості самовдосконалення та розвитку особистості.
Завдання №1:
Теоретичний блок
Перебіг уроку:
І . Організаційний
момент.
Забезпечення
емоційної готовності школярів.
*Графічне і
кольорове зображення настрою;
*обмін
компліментами;
*побажання
удачі,успіхів;
*розповідь про
настрій рядком пісні чи поезії
*висловити настрій
за допомоги 2-3 прикметників;
*висловити настрій
рядками поетичного твору.
ІІ. Підготовка до
сприйняття матеріалу . Мотивація навчальної діяльності.
(Усно)
- Прослухайте діалог.
Лектор
Діти
Л.-Чи полюбляєте ви
читати ?
Д-Так.
Л.-А які саме
книги?
Д. - Про
пригоди,фантастику, фентезі ,казки.
Л.-Це дуже добре. А
як ви думаєте для чого ми читаємо?
Д.- Щоб дізнатись
про щось нове та цікаве . Коли ти читаєш книгу,то ти разом з героями береш
активну участь у цих пригодах також.
Л.- Дякую . А якою
,на вашу думку,мусить бути література для дітей?
Д.-
Зрозумілою,цікавою,захоплюючою, інтригуючою . Книги навчають нас ,як знаходити
собі друзів,як допомагати у складних ситуаціях,як добро перемагає зло.
Л.- Дякую . Я бачу
,що ви всі молодці,бо читаєте різні дитячі твори,а значить збагачуєте себе
новими знаннями.
-Висловити свої
думки стосовно таких питань:
*Чому потрібно
читати книги?
*Які дитячі твори
бувають?
*Чому навчають нас
книги?
Завдання №2:
Теоретичний блок
ІІІ. Формування
практичних умінь писання есе.
Слово вчителя.
Ми всі читаємо
книги. Вони надають нам можливість потрапити до світу пригод,фантастики,казки
або фентезі.
Персонажі
творів,товаришують,сваряться,допомагають,зраджують,
навчають,кохають,жертвують.
А ми поруч із ними також проживаємо їх пригоди під час читання книги.
Дуже добре ,коли
під час читання ти уявляєш себе капітаном космічного корабля або
мандрівником,який потрапив у майбутнє чи минуле. За допомогою книги ти можеш
потрапити до дивовижних світів та екзотичних країн. А знання ,які ти
отримав,будуть збагачувати твій внутрішній світ.
Проблемне
запитання.
- Що дає нам
читання книг?
- Як читання книг
пов’язане з нашим життям?
Завдання №6:
Вільне введення тексту
Слово вчителя.
-Український
письменник В.Симоненка у своїй поезії «Гей ,нові Колумби й Магеллани»
доводить,щоб молодь вирушала в мандри і відкривала нове,ніким ще
невідоме,цікаве ,захопливе. Не слід стояти на місці!
Рухатись вперед під
впливом романтичного пориву,пошуку відкриттів та самовідкриттів!
Гей, нові Колумби й
Магеллани
Василь Симоненко
Гей, нові Колумби й
Магеллани,
Напнемо вітрила наших мрій!
Кличуть нас у мандри океани,
Бухту спокою облизує прибій.
Хто сказав, що все уже відкрито?
Нащо ж ми народжені тоді?
Як нам помістити у корито
Наші сподіваная молоді?
Кораблі! Шикуйтесь до походу!
Мрійництво! Жаго моя! Живи!
В океані рідного народу
Відкривай духовні острови!
Геть із мулу якорі іржаві —
Нидіє на якорі душа!..
Б’ються груди об вітри тужаві,
Каравела в мандри вируша.
Жоден вітер сонця не остудить,
Півень землю всю не розгребе!
Україно! Доки жити буду,
Доти відкриватиму тебе.
Мріяти й шукати, доки жити,
Шкварити байдужість на вогні!..
А якщо відкрию вже відкрите,
Робота над
написанням есе за поданими темами.
«Романтика моїх
пригод» або
«Чому навчили мене
герої творів В.Аренєва та Неди Неждани»
Записати)
Зразок плану
План
1.Дитяча
пригодницька література-вікно у світ нових відкриттів.
2.Я мандрую
сторінками книг.
3.Герої твору
В.Арєнєва та Неди Неждани.
4.Дружба,
взаємопідтримка ,навчання героїв твору В.Арєнєва «Сапієнси».
5.Добро завжди
перемагає зло за твором Неди Неждани "Зоряна мандрівка».
6.Чому навчили мене
герої творів В.Арєнєва та Н.Неждани.
Скласти есе за однією з поданих тем.
Завдання №7:
Підсумок .
Рефлексія.
- Чи зрозуміла вам
інформація щодо написання есе?
- Як допомагають
нам герої творів?
- Чому, на
вашу думку, слід читати книги?
V.Домашня робота:
1.Закінчити роботу
над есе.
2.Скласти
презентацію чи повідомлення про Лесю Українку.
Опис, який учні
побачать після проходження уроку
Молодець!
Немає коментарів:
Дописати коментар