Діагностична (контрольна) робота №4.
Романтика пригод і фантастики. Письмове есе «Романтика моїх пригод» або «Чому навчили мене герої творів В.Аренєва та Неди Неждани»
Мета уроку:навчити учнів самостійно добирати і систематизувати матеріал відповідно до теми та основної думки висловлення,будувати логічно правильне і композиційно завершене висловлення;формувати вміння й навички вільного використання засобів мови в будь-яких життєвих ситуація;розвивати критичне мислення;збагачувати словниковий запас школярів;розвивати творчі здібності;сприяти осмисленню значення читання дитячої літератури як можливості самовдосконалення та розвитку особистості.
Завдання №1:
Теоретичний блок
Перебіг уроку:
І . Організаційний момент.
Забезпечення емоційної готовності школярів.
*Графічне і кольорове зображення настрою;
*обмін компліментами;
*побажання удачі,успіхів;
*розповідь про настрій рядком пісні чи поезії
*висловити настрій за допомоги 2-3 прикметників;
*висловити настрій рядками поетичного твору.
ІІ. Підготовка до сприйняття матеріалу . Мотивація навчальної діяльності.
(Усно)
- Прослухайте діалог.
Лектор
Діти
Л.-Чи полюбляєте ви читати ?
Д-Так.
Л.-А які саме книги?
Д. - Про пригоди,фантастику, фентезі ,казки.
Л.-Це дуже добре. А як ви думаєте для чого ми читаємо?
Д.- Щоб дізнатись про щось нове та цікаве . Коли ти читаєш книгу,то ти разом з героями береш активну участь у цих пригодах також.
Л.- Дякую . А якою ,на вашу думку,мусить бути література для дітей?
Д.- Зрозумілою,цікавою,захоплюючою, інтригуючою . Книги навчають нас ,як знаходити собі друзів,як допомагати у складних ситуаціях,як добро перемагає зло.
Л.- Дякую . Я бачу ,що ви всі молодці,бо читаєте різні дитячі твори,а значить збагачуєте себе новими знаннями.
-Висловити свої думки стосовно таких питань:
*Чому потрібно читати книги?
*Які дитячі твори бувають?
*Чому навчають нас книги?
Завдання №2:
Теоретичний блок
ІІІ. Формування практичних умінь писання есе.
Слово вчителя.
Ми всі читаємо книги. Вони надають нам можливість потрапити до світу пригод,фантастики,казки або фентезі.
Персонажі творів,товаришують,сваряться,допомагають,зраджують,
навчають,кохають,жертвують. А ми поруч із ними також проживаємо їх пригоди під час читання книги.
Дуже добре ,коли під час читання ти уявляєш себе капітаном космічного корабля або мандрівником,який потрапив у майбутнє чи минуле. За допомогою книги ти можеш потрапити до дивовижних світів та екзотичних країн. А знання ,які ти отримав,будуть збагачувати твій внутрішній світ.
Проблемне запитання.
- Що дає нам читання книг?
- Як читання книг пов’язане з нашим життям?
Немає коментарів:
Дописати коментар